Najlepsze lokaty na pół roku. Ranking [STY 2019]

najlepsze lokaty na pół roku styczeń 2019
najlepsze lokaty na pół roku styczeń 2019
Adobe Stock

W najnowszym rankingu półrocznych lokat z wkładem wynoszącym 10 tys. zł nastąpiły małe roszady.

Banki obniżyły oprocentowanie wybranych produktów. Wciąż jednak najwyższe zyski osiągnąć można na Nest Lokacie Witaj w Nest Banku. Oprocentowanie tego depozytu, to 4 proc. w skali roku.

Nest Lokatę Witaj mogą założyć nowi klienci, którzy otwierają w Nest Banku swój pierwszy rachunek. Warunkiem uzyskania wspomnianych 4 proc. w skali roku jest zapewnienie wpływu wynagrodzenia w kwocie minimum 1 tys. zł (klienci indywidualni) lub 6 tys. zł w przypadku posiadania rachunku firmowego. Klienci biznesowi muszą również realizować co miesiąc przelewy do US lub ZUS. Minimalna kwota wpłaty na lokatę wynosi 1 tys. zł. Maksymalnie zdeponować na niej można 10 tys. zł.

Z 3,5 proc. do 3,4 proc. w skali roku spadło oprocentowanie na Lokacie NR1 w Idea Banku. Depozyt nie wymaga otwierania konta bankowego. Należy na nią przelać minimum 500 zł. Maksymalnie – do 1 mln zł.

Czytaj także: Najlepsze lokaty na 3 miesiące

Na trzecią pozycję zestawienia wskoczył PlusBank z promocyjną Lokatą Standardową. Jej oprocentowanie wynosi 2,6 proc. w skali roku. Brak konieczności posiadania rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego. Aby założyć lokatę wystarczy już 1 tys. zł. Bank nie wyznacza górnego progu wpłat.

Klienci mniej zarobią w Toyota Banku. Wygasła promocja „2,65% na Lokacie Standard”. Dziś bank oferuje wraz z Moto Kontem Lokatę Sprint z zyskiem na poziomie 2,4 proc. w skali roku. Lokata otwierana jest całkowicie online (z poziomu bankowości elektronicznej). Najniższa możliwa kwota wpłaty na rachunek depozytu wynosi 3 tys. zł. Maksymalnie wpłacić można 18 tys. zł. Założyć można do dziesięciu lokat.

Poza rankingiem znalazł się Santander Bank Polska, w którym wygasła promocja Lokaty Bonusowej. Jej miejsce objął Bank Ochrony Środowiska z EKOlokatą Zyskowną. Jej oprocentowanie wynosi 2 proc. w skali roku i przysługuje aktywnym posiadaczom karty debetowej wydanej do konta. Oferta obejmuje wyłącznie nowe środki w kwocie od 1 tys. zł do 200 tys. zł.

Czytaj także: W 2019 na lokatach się nie zarobi. Będą inne korzyści

Zyski na poziomie 1,7 proc. w skali roku osiągnąć można na Lokacie Horyzont Zysku w Banku Millennium i Lokacie terminowej w Ofercie na nowe środki w banku Credit Agricole. Warunkiem zawarcia umowy w obu przypadkach jest przelew nowych środków w kwocie od 1 tys. zł do 100 tys. zł.

Osoby decydujące się na ofertę Getin Banku mogą założyć półroczną e-Lokatę Tradycyjną. Jej oprocentowanie wynosi 1,65 proc. w skali roku. Minimalna kwota wpłaty wyznaczona została przez bank na poziomie 500 zł. Brak górnego limitu.

W mBanku na Lokacie na nowe środki zarobić można 1,5 proc. w skali roku. Najniższa możliwa kwota wpłaty wynosi 1 tys. zł. Również bez ograniczeń w kwocie maksymalnej.

BGŻOptima na Lokacie elastycznej i BGŻ BNP Paribas na Lokacie Promocyjnej oferują 1,4 proc. w skali roku. Produkty dedykowane są właścicielom rachunków osobistych. Na start na depozyty należy wpłacić 1 tys. zł (bez górnego progu).

Na ostatnim miejscu znalazł się eurobank z lokatą otwieraną w aplikacji mobilnej. Stawka obowiązującego na tym depozycie oprocentowania wynosi 1,3 proc. w skali roku. Na lokatę można wpłacić minimum 200 zł. Nie ma ograniczeń w kwocie maksymalnej.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 msc.

Przedstawiamy zestawienie najwyżej oprocentowanych lokat terminowych zakładanych na okres od jednego miesiąca do dwóch ...

Jak rozpoznać fałszywe euro i dolary?

Jak rozpoznać fałszywe euro i dolary?

Pracując za granicą, czy po prostu spędzając tam urlop, nie możemy uniknąć obrotu obcymi ...

Najwyższy czas na bankowanie w sieci. Prowadzą za rączkę

Wzrasta liczba transakcji mobilnych i internetowych, a mniej osób przychodzi do oddziałów banków. Stan ...