Najlepsze lokaty miesięczne. Ranking [LUT 2019]

Najlepsze lokaty miesięczne luty 2019
Najlepsze lokaty miesięczne luty 2019
Adobe Stock

W lutym w kilku bankach odnotowaliśmy zmiany oprocentowania depozytów. Spadki nie ominęły najlepszych lokat zakładanych na okres jednego miesiąca. Z 3,4 proc. do 3 proc. w skali roku obniżono zyski z Lokaty NR1 w Idea Banku.

W rankingu lokat jednomiesięcznym z wkładem równym 5 tys. zł zwycięską pozycję zajmują tym razem dwa banki – wspomniany już Idea Bank i Bank Millennium z Lokatą Urodzinową. Idea Bank nie wymaga, by przed założeniem depozytu klient otworzył konto bankowe. Wystarczy, że na dedykowany numer rachunku lokaty wpłaci od 500 zł do 1 mln zł. W Banku Millennium, oprócz konta, potrzebny będzie dostęp do bankowości mobilnej. To właśnie z jej poziomu założyć można lokatę gwarantującą 3 proc. zysku osobom, które obchodzą urodziny. Na depozyt solenizanci mogą wpłacić od 1 tys. zł do 10 tys. zł. Mają na to 30 dni od daty swoich urodzin.

EnveloBank płacąc oszczędzającym 1,5 proc. w skali roku awansował na drugą pozycję zestawienia. Oferta Lokaty EnveloMobilnej dedykowana jest posiadaczom ROR. Należy na nią wpłacić minimum 500 zł, nie ma za to ograniczeń w kwocie maksymalnej.

Warto sprawdzić: Najlepsze lokaty 12-miesięczne

Bez zmian w tabeli oprocentowania w PlusBanku. W dalszym ciągu na jednomiesięcznej lokacie terminowej zakładanej poprzez system bankowości elektronicznej lub mobilnej zarobić można maksymalnie do 1,4 proc. w skali roku. Aby skorzystać z oferty trzeba mieć otwarty rachunek bankowy w PlusBanku, a na lokatę przelać minimum 1 tys. zł. Nie ma górnego limitu wpłat.

Poza podium znalazła się Nest Lokata z kontem od Nest Banku. Jej oprocentowanie wynosi 1,3 proc. w skali roku. Depozyt można otworzyć mając do dyspozycji minimum 1 tys. zł oszczędności. Maksymalną kwotę wpłat bank ogranicza do 2 mln zł.

Na e-Lokacie w Santander Bank Polska zyskać można 1 proc. w skali roku. Wymagane jest przy tym posiadanie rachunku osobistego z dostępem do usług bankowości elektronicznej. Najniższa możliwa kwota oszczędności przelanych na depozyt wynosi 1 tys. zł (bez górnego progu).

W eurobanku na Lokacie terminowej otwieranej przez aplikację mobilną oprocentowanie wynosi 0,8 proc. w skali roku. Na start na depozyt wystarczy wpłacić już 200 zł. Na depozycie ulokować można dowolną kwotę kapitału.

Warto sprawdzić: Najlepsze lokaty na pół roku

Banki: PKO BP i Inteligo, na standardowych lokatach terminowych zakładanych w systemie internetowym lub aplikacji mobilnej, gwarantują zyski rzędu 0,7 proc. w skali roku. Wymagane jest posiadanie konta. Minimalny przelew środków na oba depozyty wynosi 1 tys. zł (bez ograniczeń kwoty maksymalnej).

Zakładając Lokatę Standardową w Getin Banku oszczędności pracować będą na stawce równej 0,65 proc. w skali roku. Na depozyt można wpłacać od 500 zł do 1 mln zł.

Nieco mniej zarobią ci, którzy wybiorą się do Credit Agricole czy Pekao SA. Na Lokatach Mobilnych obu banków zyskają 0,6 proc. w skali roku. Minimalna wpłata środków w przypadku depozytu od Pekao SA wynosi 500 zł, a jeśli chodzi o Credit Agricole – jest to 1 tys. zł. Zainwestować można dowolną ilość pieniędzy.

Ranking zamyka oferta od BGŻ BNP Paribas – Lokata Pl@net z oprocentowaniem 0,55 proc. w skali roku. Depozyt dedykowany jest posiadaczom rachunków bankowych z dostępem do systemu bankowości elektronicznej. Minimalna kwota wpłat wynosi 1 tys. zł.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Profil zaufany. Założenie profilu zaufanego jest bezpłatne, a korzyści duże. Nie trzeba biegać po urzędach, stać w kolejkach. Wszystkie niezbędne formalności można załatwić z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie

Coraz więcej spraw załatwimy bez biegania po urzędach

Coraz więcej spraw administracyjnych możemy załatwić przez konto bankowe. Warto skorzystać z tej możliwości. ...

Rekordowe spadki oprocentowania na lokatach na 3 miesiące

Banki wycofują z oferty lokaty o podwyższonym oprocentowaniu, a oszczędzający zamykają depozyty. Niskie stopy ...

Do kiedy jest aktywny likwidowany rachunek bankowy

Teoretycznie do ostatniego dni umowy z bankiem na prowadzenie ROR klienci mogą korzystać z ...