Gdzie szukać najlepszych lokat? 11 – 17 lutego 2019 r.

Adobe Stock

Cyklicznie, raz w tygodniu, badamy rynek lokat terminowych i przedstawiamy listę najlepiej oprocentowanych depozytów zakładanych na okres 1 miesiąca, 3 miesięcy, 6 miesięcy, roku i 2 lat.

Na lokatach jednomiesięcznych najwyższe zyski sięgają 3 proc. w skali roku. Oprocentowanie w tej wysokości oferuje obecnie tylko Bank Millennium na Lokacie Urodzinowej. Idea Bank obniżył stawkę oprocentowania na Lokacie NR1 z 3 proc. do 2,9 proc. i tym samym przesunął się o oczko niżej w naszym zestawieniu. Nadal jednak, w EnveloBanku na Lokacie EnveloMobilnej zarobić można 1,5 proc. w skali roku.

Oszczędności pracujące na zysk przez okres trzech miesięcy mogą być oprocentowane maksymalną stawką 4 proc. w skali roku. Produkty pozwalające wygenerować wysokie odsetki mają w swojej ofercie: Getin Bank (Lokata Mobilna), PlusBank (Lokata na Start) oraz Nest Bank (Nest Lokata Witaj). W mBanku i BGŻOptima odpowiednio na Lokacie 3,5% dla nowych klientów i Lokacie Bezkarnej zyskać można 3,5 proc. w skali roku. Nieco mniej, bo 3,4 proc. w skali roku zarobią klienci wybierający Lokatę HIT od Idea Banku.

Warto sprawdzić: W co inwestować w 2019

Sześciomiesięczne lokaty również oprocentowane są maksymalnie do 4 proc. w skali roku. Stawkę w tej wysokości ponownie oferuje Nest Bank na Nest Lokacie Witaj. W Idea Banku, na Lokacie NR1, obowiązuje oprocentowanie w wysokości 3 proc. w skali roku (wcześniej było to 3,4 proc.). Na 2,7 proc. w skali roku mogą liczyć klienci zakładający Lokatę Bezkompromisową w BGŻOptima.

W rok oszczędzający nie zarobią już maksymalnie 3,1 proc., a 2,9 proc. w skali roku. Do takiego poziomu spadło oprocentowanie Lokaty NR1 oferowanej przez Idea Bank. Nest Bank na Nest Lokacie Lojalnej gwarantuje 2,65 proc. w skali roku. Nieco mniej, bo 2,5 proc. w skali roku zyskają natomiast ci, którzy w Getin Bank otworzą Lokatę na Nowe Środki na 12 miesięcy.

Na depozytach dwuletnich maksymalny zarobek wyniesie 2,75 proc. w skali roku. Osiągnąć go można wnioskując o otwarcie Nest Lokaty Lojalnej w Nest Banku albo EKOlokaty na Lata w Banku Ochrony Środowiska. Na Lokacie Standardowej w Alior Banku oprocentowanie wynosi 2,3 proc. w skali roku. Toyota Bank zapłaci zaś 2,25 proc. w skali roku – wystarczy założyć Lokatę Plus.

Modyfikacji stawek oprocentowania w tabelach produktów depozytowych dokonywał ostatnio m.in. Idea Bank, obniżając oprocentowanie Lokaty HIT i Lokaty NR1 oraz BGŻOptima, który ściął zyski z lokat zakładanych na okres roku i dwóch lat. Bank wprowadził jednak ponownie do oferty Lokatę Bezkompromisową, która nawet w przypadku wcześniejszej wypłaty środków gwarantuje zachowanie wypracowanych odsetek.

Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 msc

Oto zestawienie najlepszych lokat terminowych aktualne na 11-17 marca 2019 roku. Przedstawiamy listę najwyżej ...

Plastik z logo ulubionego klubu

Nawet po kilkadziesiąt różnych wzorów kart oferują klientom banki. I co roku wprowadzają nowe. ...

Gdzie szukać najlepszych lokat? 1 – 6 stycznia 2018 r.

Co tydzień badamy rynek lokat terminowych. Prezentujemy listę trzech najlepszych depozytów otwieranych na okres ...