Gdzie szukać najlepszych lokat? 11 – 17 lutego 2019 r.

Adobe Stock

Cyklicznie, raz w tygodniu, badamy rynek lokat terminowych i przedstawiamy listę najlepiej oprocentowanych depozytów zakładanych na okres 1 miesiąca, 3 miesięcy, 6 miesięcy, roku i 2 lat.

Na lokatach jednomiesięcznych najwyższe zyski sięgają 3 proc. w skali roku. Oprocentowanie w tej wysokości oferuje obecnie tylko Bank Millennium na Lokacie Urodzinowej. Idea Bank obniżył stawkę oprocentowania na Lokacie NR1 z 3 proc. do 2,9 proc. i tym samym przesunął się o oczko niżej w naszym zestawieniu. Nadal jednak, w EnveloBanku na Lokacie EnveloMobilnej zarobić można 1,5 proc. w skali roku.

Oszczędności pracujące na zysk przez okres trzech miesięcy mogą być oprocentowane maksymalną stawką 4 proc. w skali roku. Produkty pozwalające wygenerować wysokie odsetki mają w swojej ofercie: Getin Bank (Lokata Mobilna), PlusBank (Lokata na Start) oraz Nest Bank (Nest Lokata Witaj). W mBanku i BGŻOptima odpowiednio na Lokacie 3,5% dla nowych klientów i Lokacie Bezkarnej zyskać można 3,5 proc. w skali roku. Nieco mniej, bo 3,4 proc. w skali roku zarobią klienci wybierający Lokatę HIT od Idea Banku.

Warto sprawdzić: W co inwestować w 2019

Sześciomiesięczne lokaty również oprocentowane są maksymalnie do 4 proc. w skali roku. Stawkę w tej wysokości ponownie oferuje Nest Bank na Nest Lokacie Witaj. W Idea Banku, na Lokacie NR1, obowiązuje oprocentowanie w wysokości 3 proc. w skali roku (wcześniej było to 3,4 proc.). Na 2,7 proc. w skali roku mogą liczyć klienci zakładający Lokatę Bezkompromisową w BGŻOptima.

W rok oszczędzający nie zarobią już maksymalnie 3,1 proc., a 2,9 proc. w skali roku. Do takiego poziomu spadło oprocentowanie Lokaty NR1 oferowanej przez Idea Bank. Nest Bank na Nest Lokacie Lojalnej gwarantuje 2,65 proc. w skali roku. Nieco mniej, bo 2,5 proc. w skali roku zyskają natomiast ci, którzy w Getin Bank otworzą Lokatę na Nowe Środki na 12 miesięcy.

Na depozytach dwuletnich maksymalny zarobek wyniesie 2,75 proc. w skali roku. Osiągnąć go można wnioskując o otwarcie Nest Lokaty Lojalnej w Nest Banku albo EKOlokaty na Lata w Banku Ochrony Środowiska. Na Lokacie Standardowej w Alior Banku oprocentowanie wynosi 2,3 proc. w skali roku. Toyota Bank zapłaci zaś 2,25 proc. w skali roku – wystarczy założyć Lokatę Plus.

Modyfikacji stawek oprocentowania w tabelach produktów depozytowych dokonywał ostatnio m.in. Idea Bank, obniżając oprocentowanie Lokaty HIT i Lokaty NR1 oraz BGŻOptima, który ściął zyski z lokat zakładanych na okres roku i dwóch lat. Bank wprowadził jednak ponownie do oferty Lokatę Bezkompromisową, która nawet w przypadku wcześniejszej wypłaty środków gwarantuje zachowanie wypracowanych odsetek.

Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Przelewy bankowe mogą czasem słono kosztować

Zagraniczny transfer pieniędzy wciąż dosyć drogi. Wiele płatności można regulować kartami płatniczymi, ale zdarza ...

Jak wpłacić gotówkę Blikiem wprost na konto bankowe

Wpłata gotówki na konto bankowe za pomocą aplikacji mobilnej? To możliwe. Wystarczy zainstalować na ...

zwrot pieniędzy na kartę

Na zwrot pieniędzy na kartę trzeba trochę poczekać

Na zwrot pieniędzy na konto karty po zwrocie towaru trzeba czekać kilka dni. – ...