Najlepsze lokaty bankowe na pół roku. Ranking [MAR 2019]

Fotorzepa, Marta Bogacz

4 proc. w skali roku – tyle można zyskać wybierając w marcu najwyżej oprocentowany depozyt na rynku oferowany na ten okres.

Mając do dyspozycji 10 tys. zł kapitału na koniec okresu deponowania do rachunku klienta dopisane zostanie 162 zł odsetek.

Najwyższa stawka oprocentowania obowiązuje na Nest Lokacie Witaj w Nest Banku. Aby skorzystać z oferty i uzyskać 4 proc. zysku w skali roku, trzeba spełnić kilka ważnych warunków. Produkt dedykowany jest bowiem wyłącznie nowym klientom, którzy otwierają ROR, a wraz z nim deklarują regularne wpłaty na rachunek w kwocie minimum 1 tys. zł w przypadku klientów indywidualnych lub 6 tys. zł, jeśli chodzi o osoby prowadzące działalność gospodarczą. Klienci biznesowi zobowiązani są też do realizowania przelewów do US lub ZUS. Na lokatę można wpłacić od 1 tys. zł do 10 tys. zł.

Bez zaangażowania w dodatkowe produkty bankowe można mieć Lokatę NR1 w Idea Banku. Jej oprocentowanie wynosi 2,8 proc. w skali roku (w lutym było to 3 proc.). Na depozyt wystarczy wpłacić środki w kwocie od 500 zł do maksymalnie 1 mln zł.

Mając konto w PlusBanku można skorzystać z założenia Lokaty Standardowej o oprocentowaniu 2,6 proc. w skali roku. Otworzyć ją można z poziomu usług bankowości elektronicznej lub mobilnej. Minimalny wkład na pojedynczy depozyt wynosi 1 tys. zł. Nie ma ograniczeń w kwocie maksymalnej.

Na 2,4 proc. w skali roku liczyć mogą osoby obsługujące Moto Konto w Toyota Banku. Wskazana stawka obowiązuje na Lokacie Sprint. Depozyt dostępny jest wyłącznie internetowo. Najniższą możliwą kwotę wpłaty bank wyznaczył na poziomie 3 tys. zł. Górny limit, to 18 tys. zł.

Właściciele kont w Banku Ochrony Środowiska, którzy aktywnie korzystają z karty debetowej wydanej do rachunku, zarobią na sześciomiesięcznej EKOlokacie Zyskownej 2 proc. w skali roku. Na depozyt przelać można nowe środki w kwocie od 1 tys. zł do 200 tys. zł. Nowe środki bank ustalana w momencie otwierania lokaty jako nadwyżkę środków ponad sumę środków zgromadzonych na rachunkach klienta prowadzonych w BOŚ na dzień 31 lipca 2018 r.

Warto sprawdzić: Najlepsze lokaty na 3 miesiące

Na lokacie terminowej w Ofercie na nowe środki w Credit Agricole i Lokacie Horyzont Zysku w Banku Millennium zarobić można 1,7 proc. w skali roku. Oba banki, podobnie jak większość pozostałych, wymagają od klientów posiadania lub założenia rachunku osobistego. Na lokaty wpłacać można wyłącznie nowe środki w kwocie od 1 tys. zł do 100 tys. zł.

1,65 proc. w skali roku gwarantuje wszystkim klientom bez wyjątku Getin Bank. Wystarczy założyć e-Lokatę Tradycyjną i wpłacić na nią minimum 500 zł. Nie ma ograniczeń w kwocie maksymalnej.

W mBanku na Lokacie na nowe środki zysk z lokaty półrocznej sięga 1,5 proc. w skali roku. Żeby skorzystać z oferty trzeba mieć ROR i wpłacić na depozyt minimum 1 tys. zł (bez górnego progu wpłat).

1,4 proc. w skali roku na Lokacie Elastycznej i Lokacie Promocyjnej proponują posiadaczom kont odpowiednio dwa banki – BGŻOptima i BGŻ BNP Paribas. Na start na lokaty należy przelać minimum 1 tys. zł, bez górnego limitu środków.

Ranking zamyka eurobank. W jego ofercie jest Lokata terminowa otwierana w aplikacji mobilnej z oprocentowanie 1,3 proc. w skali roku. Na depozyt można przelać minimum 200 zł.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Aktualne zestawienie najlepiej oprocentowanych depozytów zakładanych na okres od 1 miesiąca do 2 lat ...

Dylematy niskich stóp procentowych: wybrać lokatę czy otworzyć konto oszczędnościowe

Po lokatach pod topór poszły konta oszczędnościowe

Podwyżki w promocji, obniżki w ofertach standardowych. Konta oszczędnościowe przynoszą tyle zysku ile lokaty, ...

Klient, który utracił dowód osobisty, musi niezwłocznie zgłosić ten fakt organowi dowolnej gminy

Czy anulowanie zastrzeżenia dowodu w banku jest możliwe

Po zaginięciu i szybkim odnalezieniu dowodu osobistego można spróbować odwołać zastrzeżenie zrobione w banku, ...