Najlepsze lokaty na 3 miesiące. Ranking [KWI 2019]

Adobe Stock

Najlepsze lokaty na 3 miesiące dają obecnie od 0,9 proc. do 4 proc. w skali roku.

Blisko 63 zł zysku różni pierwszą a ostatnią z najlepiej oprocentowanych lokat zakładanych na okres trzech miesięcy z wkładem równym 10 tys. zł. Cztery lokaty dają zarobić 4 proc. w skali roku. To 81 zł odsetek wypłaconych na koniec okresu deponowania.

Najwyższe oprocentowanie obowiązuje na produktach oferowanych przez Getin Bank – Lokata Mobilna, PlusBank – Lokata na Start, Nest Bank – Nest Lokata Witaj czy Idea Bank – Lokata Happy. Pierwsze trzy depozyty wymagają od klientów założenia rachunku bankowego. Tylko Idea Bank nie ma żadnych dodatkowych wymogów, oprócz jednego – podobnie jak pozostałe banki kieruje swój produkt do osób, które nie były wcześniej jego klientami. Oszczędzający mogą wpłacić na wybrane lokaty od 500 zł do 20 tys. zł. W Nest Banku i PlusBanku kwota ta jest ograniczona do 10 tys. zł (przy minimalnej wpłacie od 1 tys. zł).

Warto sprawdzić: Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

W BGŻOptima i mBanku możliwy do osiągnięcia zysk sięga 3,5 proc. w skali roku. Lokata Bezkarna i Lokata 3,5% dedykowane są nowym klientom z ROR. Minimalne wpłaty na depozyty wynoszą po 500 zł. W mBanku maksymalny wkład nie może przekraczać 10 tys. zł W BGŻOptima wpłaty ograniczają się do 20 tys. zł.

Oprocentowanie w wysokości 3 proc. w skali roku oferuje nowym klientom eurobank. Lokata na dobry początek, Lokata na start mobilna i Lokata na start internetowa, to depozyty dla osób otwierających rachunek osobisty lub aktywujących jedna z usług bankowości. Można na nich zdeponować od 200 zł do 10 tys. (w przypadku aktywowania bankowości internetowej lub mobilnej) albo 100 tys. zł –  jeśli oszczędzający zakłada Lokatę na dobry początek.

Nowi klienci Banku Ochrony Środowiska mogą zawnioskować o założenie e-Lokaty Na Plusie z oprocentowaniem 2,5 proc. w skali roku. Na depozyt należy wpłacić od 1 tys. zł do 100 tys. zł. Bez wymogu posiadania konta.

Użytkownicy bankowości mobilnej w Banku Millennium, zakładając Lokatę Mobilną zarobią 2,25 proc. w skali roku. Potrzebny jest rachunek osobisty, aplikacja na smartfonie i wkład w wysokości 500 zł do maksymalnie 10 tys. zł.

Każdy nowy klient w BNP Paribas może założyć Lokatę Na Start. Możliwy do osiągnięcia zysk, to 2 proc. w skali roku. Warunkiem jego otrzymania jest posiadanie konta osobistego i deklaracja comiesięcznych wpływów wynagrodzenia na nowo otwarty rachunek. Na depozyt można przelać od 3 tys. zł do 100 tys. zł.

Oprocentowanie na Lokacie na nowe środki w Alior Banku wynosi obecnie 1,9 proc. w skali roku. To o 0,1 pkt. proc. mniej niż przed miesiącem. Na Lokatę wpłacać można nowe środki w minimalnej kwocie 1 tys. zł. Maksymalnie zdeponować można do 200 tys. zł. Saldo nowych środków bank wylicza według stanu środków na wszystkich rachunkach klienta prowadzonych przez Aliora na dzień 8 marca 2019 r.

Warto sprawdzić: Najlepsze lokaty na 1 miesiąc. Ranking na kwiecień 2019

Klienci z dostępem do bankowości elektronicznej lub mobilnej banku PKO BP mogą założyć lokatę, dzięki której ich oszczędności wypracować mogą 1,8 proc. zysku w skali roku. Zainwestować można dowolną ilość kapitału – przy założeniu, że wpłaci się minimum 1 tys. zł nowych środków.

Toyota Bank na Lokacie Plus gwarantuje stawkę oprocentowania w wysokości 1,6 proc. w skali roku. Wymagane jest posiadanie ROR i wpłata na depozyt nie niższa niż 5 tys. zł. Nie ma przy tym innych ograniczeń.

Ranking lokat na 3 miesiące zamyka Credit Agricole. Bank oferuje 0,9 proc. zysku w skali roku na lokacie terminowej w Ofercie Mobilnej. Na depozyt można wpłacić dowolną kwotę.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Duże zmiany w logowaniu. Jak to wygląda w głównych bankach

Od 14 września wchodzi w życie unijna dyrektywa PSD2 dotycząca płatności, która przynosi nie ...

Polacy niechętnie zmieniają banki. Wieloletni, aktywni klienci mogą liczyć na promocje, korzystniejsze oprocentowanie lokat i kredytów

Te banki dbają o wiernych klientów, a nie tylko nowych

Banki skupiają się na kuszeniu nowego klienta, ale i dla tego wiernego mają atrakcyjną ...

Wypłata gotówki telefonem. Czasami bez karty i tylko ze smartfonem nie dostaniemy się do bankomatu .

Wypłacając gotówkę telefonem, możemy mieć problem

Klient wypłacający gotówkę telefonem do części urządzeń w oddziałach się nie dostanie poza godzinami ...