Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 msc.

Adobe Stock

Regularnie, w odstępach tygodniowych, tworzymy ranking najwyżej oprocentowanych lokat terminowych zakładanych na okres od jednego miesiąca do dwóch lat. Obecna tabela obowiązuje od 8 – 14 kwietnia 2019 roku.

Najwyższa stawka oprocentowania na lokatach jednomiesięcznych sięga 3 proc. w skali roku. Oferta dostępna jest w Banku Millennium. Zysk w tej wysokości oferuje Lokata Urodzinowa dostępna w usługach bankowości mobilnej. Oprocentowanie w wysokości 2,7 proc. w skali roku gwarantuje Idea Bank na Lokacie NR1. EnveloBank na Lokacie EnveloMobilnej płaci 1,5 proc. w skali roku.

Trzymiesięczne lokaty dają zarobić do 4 proc. w skali roku. Produkty z takim oprocentowaniem oferuje Getin Bank (Lokata Mobilna), Nest Bank (Nest Lokata Witaj), PlusBank (Lokata na Start) i Idea Bank (Lokata Happy). Do 3,5 proc. w skali roku wypracują środki ulokowane na depozytach w BGŻOptima oraz mBanku. Wystarczy założyć Lokatę Bezkarną lub Lokatę 3,5%. Na 3 proc. w skali roku mają szansę klienci korzystający z usług eurobanku. Wybierać mogą spośród trzech ofert: Lokaty na dobry początek, Lokaty na start internetowej czy Lokaty na start mobilnej.

Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

Najwyższy możliwy do osiągnięcia zysk na lokatach zakładanych na okres sześciu miesięcy sięga podobnie jak w przypadku depozytów kwartalnych – 4 proc. w skali roku. Stawkę w tej wysokości oferuje Nest Bank na Nest Lokacie Witaj. W Idea Banku na Lokacie na Nowe Środki Plus oprocentowanie wynosi 3,4 proc. w skali roku. 2,7 proc. w skali roku oferuje BGŻOptima na Lokacie Bezkompromisowej.

Na lokatach rocznych zarobić można do 3,5 proc. w skali roku. Najwyższe oprocentowanie oferuje Lokata na Nowe Środki Plus w Idea Banku. W Nest Banku na Lokacie Lojalnej oszczędności wypracują zysk rzędu 2,55 proc. w skali roku. Na 2,5 proc. w skali roku mogą liczyć klienci Getin Banku wnioskujący o otwarcie e-Lokaty na Nowe Środki.

Maksymalne oprocentowanie na lokatach dwuletnich wynosi 2,75 proc. w skali roku. Tyle oferuje Banku Ochrony Środowiska osobom zakładającym EKOlokatę na Lata. Oprocentowanie rzędu 2,65 proc. w skali roku gwarantuje natomiast Nest Bank. Wystarczy założyć Nest Lokatę Lojalną. W Santander Consumer Banku na Lokacie Online Nowe Środki zarobić można 2,4 proc. w skali roku.

W minionym tygodniu tabele oprocentowania produktów oszczędnościowych modyfikował m.in. Idea Bank, Alior Bank czy PlusBank. Do oferty Idea Banku wróciła Lokata na Nowe Środki Plus gwarantująca wysokie zyski dla oszczędności lokowanych na okres 3, 6 i 12 miesięcy. Alior Bank obniżył oprocentowanie Lokat na nowe środki oferowanych na okres 92 dni, 9 miesięcy i roku. Z promocyjnego oprocentowania depozytów zrezygnował PlusBank. Dzisiejsze stawki są o blisko połowę niższe niż przed zmianą.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Phisher chce uzyskać od nas informacje najczęściej za pośrednictwem formularza online na fałszywej stronie internetowej.

Vishing, smishing, phishing – nie daj się oszukać w sieci

Vishing, smishing i phishing to metody nielegalnego pozyskiwania poufnych danych. Ofiarą takich oszustw może ...

Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Aktualne zestawienie obowiązuje od 9 do 15 września 2019 roku. Cyklicznie, raz w tygodniu, ...

Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Bieżące zestawienie obowiązuje od 5 do 11 sierpnia 2019 roku. Systematycznie, raz w tygodniu, ...