Najlepsze lokaty na trzy miesiące. Ranking [CZE 2019]

Adobe Stock

Czerwcowe zestawienie dziesiątki najwyżej oprocentowanych lokat zakładanych na okres kwartału nie przyniosło żadnych zmian w stosunku do poprzedniego miesiąca. Średnie zyski dla lokat z wkładem w wysokości 10 tys. zł wynoszą 1,9 proc. w skali roku.

Najwięcej zarobić można na depozytach otwieranych w Getin Banku, PlusBanku, Nest Banku i Idea Banku. Instytucje te gwarantują oszczędzającym 4 proc. w skali roku na lokatach: Mobilnej, na Start, Witaj oraz Happy. Produkty oferowane są nowym klientom i osobom rozpoczynającym korzystanie z aplikacji mobilnej. Wpłaty na konkretne lokaty są ograniczone: od 500 zł do 20 tys. zł w Idea Banku i Getin Banku oraz od 1 tys. zł do 10 tys. zł w dwóch pozostałych. Tylko Idea nie wymaga zakładania rachunku bankowego.

Warto sprawdzić: Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

Stając się właścicielem ROR w mBanku, na powitanie można otrzymać 3,5 proc. w skali roku. Wystarczy przelać na lokatę terminową dla nowych klientów od 500 zł do 10 tys. zł.

W eurobanku wybór jest szerszy niż gdziekolwiek indziej. Bank ma trzy lokaty na 3 proc. w skali roku. Wśród nich: Lokata na dobry początek z wkładem od 200 zł do 100 tys. zł, dostępna dla nowych posiadaczy konta oraz Lokaty na start mobilna i na start internetowa z możliwością wpłaty od 200 zł do 10 tys. zł, dedykowane osobom aktywującym nowe kanały usług.

Poniżej 3 proc.

Na e-Lokacie Na Plusie w Banku Ochrony Środowiska oszczędności pracować mogą na stawce równej 2,5 proc. w skali roku. Oferta dedykowana jest nowym klientom, którzy na lokatę przeleją środki w kwocie od 1 tys. zł do 100 tys. zł.

Lokata Mobilna w Banku Millennium daje jej posiadaczowi zysk w wysokości 2,25 proc. w skali roku. Aby zacząć oszczędzać należy przelać na depozyt minimum 500 zł, ale nie więcej niż 10 tys. zł.

Na Start, to lokata dla nowych klientów BNP Paribas. Można z niej skorzystać i zarobić 2 proc. w skali roku, jeśli ma się założony rachunek osobisty i złoży się deklarację wpływów wynagrodzenia na konto. Na depozycie można ulokować od 3 tys. zł do 100 tys. zł.

Poniżej 2 proc.

Alior Bank przyjmuje nowe środki i płaci za nie 1,8 proc. w skali roku. Nowe środki w tym przypadku określane są jako saldo środków na wszystkich rachunkach klienta prowadzonych w Alior Banku na dzień 8 maja 2019 r. Na początek wystarczy wpłata 1 tys. zł. Maksymalnie przelać  można do 200 tys. zł. Podobne warunki stawia PKO BP i Inteligo, z tym że nie ma w tym przypadku ograniczeń w górnej granicy inwestycji. Nowe środki, to nadwyżka ponad środki zgromadzone na produktach depozytowych i inwestycyjnych klienta w PKO w dniu 19 kwietnia 2019 r.

Oferta Toyota Banku to Lokata Plus z oprocentowaniem 1,6 proc. w skali roku. Klient, który chce otworzyć depozyt musi posiadać konto i przelać na lokatę kwotę nie niższą niż 5 tys. zł.

W BGŻOptima na Lokacie Klasycznej zarobić można 1 proc. w skali roku. Każdy klient może założyć dowolną ilość Lokat Klasycznych. Minimalna kwota lokaty to 1 tys. zł, bez górnego limitu.

Warto sprawdzić: Solenizanci zarobią najwięcej na jednomiesięcznej lokacie

Zestawienie najlepszych lokat na trzy miesiące zamyka Credit Agricole, który na lokacie terminowej w Ofercie Mobilnej płaci 0,9 proc. w skali roku. Na depozycie można mieć zdeponowaną dowolną ilość środków.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Podstawowy Rachunek Płatniczy może założyć każdy, kto nie ma innego rachunku, co banki skrupulatnie sprawdzają

Sposób na tanie konto. Nie dla wszystkich i z ograniczeniami

Podstawowy Rachunek Płatniczy – trochę ostatnio zapomniany – może być alternatywą dla standardowych kont ...

Posiadanie linii kredytowej w rachunku osobistym (kredyt odnawialny) jest szczególnie przydatne, gdy zaskoczą nas nieprzewidziane wydatki

Kredyt odnawialny w ROR. Sposób na szybką gotówkę

Sprawdzamy ofertę linii kredytowej w bankowych rachunkach osobistych. To alternatywny sposób na szybki i ...

Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 msc.

Prezentujemy zestawienie najwyżej oprocentowanych lokat terminowych zakładanych na okres od 1 miesiąca do 2 ...