Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Adobe Stock

Regularnie analizujemy stawki oprocentowania produktów dostępnych na rynku lokat terminowych i tworzymy zestawienie najbardziej zyskownych depozytów zakładanych na okres od jednego miesiąca do dwóch lat. Bieżący ranking obowiązuje od 1 do 7 lipca 2019 roku.

Maksymalne oprocentowanie dostępne na lokatach jednomiesięcznych sięga 3 proc. w skali roku. Produkt gwarantujący tak wysoki zysk znaleźć można w Banku Millennium. Jest to Lokata Urodzinowa. W Idea Banku na Lokacie NR1 zarobić można 2,1 proc. w skali roku. Na 1,5 proc. zysku w skali roku liczyć mogą klienci EnveloBanku otwierający Lokatę EnveloMobilną oraz osoby deponujące nowe środki na lokacie terminowej w PKO BP.

Na lokatach kwartalnych najwyższe stawki oprocentowania wynoszą 4 proc. w skali roku. Wybór jest dość szeroki – od Lokaty Mobilnej w Getin Banku, po lokaty dla nowych klientów: Lokata Witaj w Nest Banku, na Start w PlusBanku czy Happy w Idea Banku. Nowi klienci w mBanku zarobią 3,5 proc. Na 3 proc. w skali roku liczyć zaś mogą osoby korzystające po raz pierwszy z usług bankowości mobilnej lub elektronicznej eurobanku.

Warto sprawdzić: Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

Zakładając lokatę na pół roku, podobnie jak w przypadków depozytów zakładanych na okres trzech miesięcy, zyskać można 4 proc. w skali roku. Wskazaną stawkę gwarantuje tu tylko jeden podmiot – Nest Bank (Lokata Witaj). Wybierając w Idea Banku Lokatę Na Nowe Środki Plus zarobić można maksymalnie do 2,4 proc. w skali roku. Tyle samo oferuje Toyota Bank na Lokacie Sprint. Po 2 proc. w skali roku sięgnąć mogą osoby korzystające z usług Banku Ochrony Środowiska. Wystarczy, że założą EKOLokatę Zyskowną.

Do 2,4 proc. w skali roku dobija oprocentowanie na lokatach dwunastomiesięcznych. Zyski w tej wysokości oferuje Idea Banku na Lokacie na Nowe Środki Plus. Na niższe stawki, wynoszące odpowiednio: 2,3 proc. i 2,25 proc. w skali roku, liczyć mogą ci, którzy wybiorą Lokatę Plus od Toyota Banku lub EKOLokatę Plus w Banku Ochrony Środowiska.

Najwyższy możliwy do wypracowania zysk na lokatach dwuletnich wynosi 2,75 proc. w skali roku. Maksymalne odsetki gwarantuje BOŚ na EKOLokacie na Lata. Po 2,4 proc. w skali roku otrzymają klienci Nest Banku zakładający Nest Lokatę Lojalną i osoby otwierające Lokatę Online Nowe Środki w Santander Consummer Banku. Ci, którzy zdecydują się na założenie Lokaty Plus od Toyota Banku otrzymają 2,25 proc. zysku w skali roku.

Cennik lokat zmieniał w ostatnim czasie m.in. Credit Agricole, Bank Millennium, eurobank, Bank Pekao SA, Inteligo i Idea Bank. Większość z nich obniżało oprocentowanie wybranych produktów o 0,1 pkt. proc.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Nocna pobudka, czyli SMS z banku

Wiadomość na telefon z potwierdzeniem płatności kartą banki wysyłają przez całą dobę zaraz po ...

Przepraszamy, nieczynne. Przerwa techniczna

Jak często banki mają przerwę techniczną

Zapytaliśmy mBank, PKO BP, Credit Agricole, Santander i ING Bank Śląski jak często mają ...

Najlepsze lokaty na 12 miesięcy [maj 2018]

W przypadku lokat zakładanych na rok i dłużej, trudno o atrakcyjne oprocentowanie. W zestawieniu ...