Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Adobe Stock

Regularnie analizujemy stawki oprocentowania produktów dostępnych na rynku lokat terminowych i tworzymy zestawienie najbardziej zyskownych depozytów zakładanych na okres od jednego miesiąca do dwóch lat. Bieżący ranking obowiązuje od 1 do 7 lipca 2019 roku.

Maksymalne oprocentowanie dostępne na lokatach jednomiesięcznych sięga 3 proc. w skali roku. Produkt gwarantujący tak wysoki zysk znaleźć można w Banku Millennium. Jest to Lokata Urodzinowa. W Idea Banku na Lokacie NR1 zarobić można 2,1 proc. w skali roku. Na 1,5 proc. zysku w skali roku liczyć mogą klienci EnveloBanku otwierający Lokatę EnveloMobilną oraz osoby deponujące nowe środki na lokacie terminowej w PKO BP.

Na lokatach kwartalnych najwyższe stawki oprocentowania wynoszą 4 proc. w skali roku. Wybór jest dość szeroki – od Lokaty Mobilnej w Getin Banku, po lokaty dla nowych klientów: Lokata Witaj w Nest Banku, na Start w PlusBanku czy Happy w Idea Banku. Nowi klienci w mBanku zarobią 3,5 proc. Na 3 proc. w skali roku liczyć zaś mogą osoby korzystające po raz pierwszy z usług bankowości mobilnej lub elektronicznej eurobanku.

Warto sprawdzić: Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

Zakładając lokatę na pół roku, podobnie jak w przypadków depozytów zakładanych na okres trzech miesięcy, zyskać można 4 proc. w skali roku. Wskazaną stawkę gwarantuje tu tylko jeden podmiot – Nest Bank (Lokata Witaj). Wybierając w Idea Banku Lokatę Na Nowe Środki Plus zarobić można maksymalnie do 2,4 proc. w skali roku. Tyle samo oferuje Toyota Bank na Lokacie Sprint. Po 2 proc. w skali roku sięgnąć mogą osoby korzystające z usług Banku Ochrony Środowiska. Wystarczy, że założą EKOLokatę Zyskowną.

Do 2,4 proc. w skali roku dobija oprocentowanie na lokatach dwunastomiesięcznych. Zyski w tej wysokości oferuje Idea Banku na Lokacie na Nowe Środki Plus. Na niższe stawki, wynoszące odpowiednio: 2,3 proc. i 2,25 proc. w skali roku, liczyć mogą ci, którzy wybiorą Lokatę Plus od Toyota Banku lub EKOLokatę Plus w Banku Ochrony Środowiska.

Najwyższy możliwy do wypracowania zysk na lokatach dwuletnich wynosi 2,75 proc. w skali roku. Maksymalne odsetki gwarantuje BOŚ na EKOLokacie na Lata. Po 2,4 proc. w skali roku otrzymają klienci Nest Banku zakładający Nest Lokatę Lojalną i osoby otwierające Lokatę Online Nowe Środki w Santander Consummer Banku. Ci, którzy zdecydują się na założenie Lokaty Plus od Toyota Banku otrzymają 2,25 proc. zysku w skali roku.

Cennik lokat zmieniał w ostatnim czasie m.in. Credit Agricole, Bank Millennium, eurobank, Bank Pekao SA, Inteligo i Idea Bank. Większość z nich obniżało oprocentowanie wybranych produktów o 0,1 pkt. proc.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

pin do karty

Pierwszy PIN do nowej karty można nadać samemu

Część banków pozwala by to sami klienci wymyślali sobie pierwszy numer PIN do nowych ...

Solenizanci zarobią najwięcej na jednomiesięcznej lokacie

Na wysokie oprocentowanie nie mogą liczyć wszyscy. Aby na depozycie zyskać 3 proc. w ...

Najlepsze lokaty półroczne [lipiec 2018]

Stworzyliśmy zestawienia najlepiej oprocentowanych sześciomiesięcznych depozytów na kwotę 10 tys. zł. W lipcu na ...