Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Bloomberg

Bieżące zestawienie obowiązuje od 28 października do 3 listopada 2019 roku.

Systematycznie analizujemy zmiany w tabelach oprocentowania produktów oferowanych na rynku lokat terminowych i tworzymy ranking najlepiej oprocentowanych depozytów zakładanych na okres od 1 do 24 miesięcy.

Na pojedynczej lokacie zakładanej na 1 miesiąc zarobić można maksymalnie do 3 proc. w skali roku. Najwyższe zyski osiągnąć można na Lokacie Urodzinowej oferowanej przez Bank Millennium. Zaraz za nią jest Idea Bank z Lokatą NR1, której oprocentowanie sięga 1,7 proc. w skali roku. Na niewiele mniej mogą liczyć klienci korzystający z usług EnveloBanku będącego częścią Banku Pocztowego. Zakładając Lokatę EnveloMobilną zarobią 1,5 proc. w skali roku.

Warto sprawdzić: Pożyczka od rodziny. Jak spisać umowę i uniknąć podatku

Po maksymalnie 4 proc. w skali roku można sięgnąć zakładając depozyt na jeden kwartał. Oprocentowanie w tej wysokości gwarantuje Nest Bank na Nest Lokacie Witaj. 3,8 proc. w skali roku płaci Idea Bank – wystarczy założyć tam Lokatę Happy. mBank oferuje natomiast 3,5 proc. na lokacie dla nowych klientów z ROR.

W pół roku również da się zarobić 4 proc. w skali roku. W tym celu ponownie należy wybrać się do Nest Banku i założyć Nest Lokatę Witaj. Toyota Bank na Lokacie Sprint zakładanej na 180 dni zaoferuje 2,4 proc. w skali roku. Idea Bank natomiast, za założenie Lokaty Na Nowe Środki Plus zapłaci 2,3 proc. w skali roku.

Maksymalne oprocentowanie oferowane na lokatach zakładanych na 12 miesięcy wynosi 2,3 proc. w skali roku. Tyle właśnie gwarantuje Toyota Bank na Lokacie Plus. Nieco mniej – 2,25 proc. w skali roku na EKOlokacie Plus płaci Bank Ochrony Środowiska, w Idea Banku na Lokacie Na Nowe Środki Plus zarobek wynosi 2,2 proc. w skali roku.

Inwestując wolne środki w lokaty dwuletnie można liczyć na maksymalne oprocentowanie na poziomie 2,6 proc. w skali roku. Produkt o takiej stawce znaleźć można w BOŚ (EKOlokata na Lata). Zysk w wysokości 2,3 proc. w skali roku osiągnąć można otwierając Lokatę Online Nowe Środki w Santander Consummer Banku. W Toyota Banku na Lokacie Plus zyskać można 2,25 proc. w skali roku.

Warto sprawdzić: Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

Tabele oprocentowania lokat zmieniał w ostatnim czasie m.in. Alior Bank, Idea Bank czy T-Mobile UB. W żadnym przypadku nie odnotowaliśmy istotnych zmian mających wpływ na nasz ranking. Z oferty bankowej zniknęły produkty eurobanku. Dziś jest on częścią Banku Millennium.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 msc.

Regularnie, raz w tygodniu, sprawdzamy rynek lokat terminowych i tworzymy ranking najwyżej oprocentowanych depozytów ...

To ja, wasz klient. W masce nic nie załatwimy w banku

Choć w miejscach publicznych mamy obowiązek chodzić w maskach zasłaniających usta i nos, to ...

Przelewy bankowe mogą czasem słono kosztować

Zagraniczny transfer pieniędzy wciąż dosyć drogi. Wiele płatności można regulować kartami płatniczymi, ale zdarza ...