Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

iStock

Aktualne zestawienie obowiązuje od 6 do 12 stycznia 2020 roku.

Regularnie, jeden raz w tygodniu analizujemy zmiany w tabelach oprocentowania produktów oferowanych na rynku lokat terminowych i tworzymy ranking najlepiej oprocentowanych depozytów zakładanych na okres od 1 miesiąca do 2 lat.

Maksymalne oprocentowanie gwarantowane na lokatach jednomiesięcznych sięga 3 proc. w skali roku. Otrzymać je można na Lokacie Urodzinowej w Banku Millennium. Blisko o połowę mniej oferuje Idea Bank na Lokacie NR1 – 1,7 proc. w skali roku i EnveloBank (podmiot należący do Banku Pocztowego) na Lokacie EnveloMobilnej – 1,5 proc. w skali roku.

Najwyższy możliwy zysk do wypracowania na lokatach otwieranych na 90 dni wynosi 4 proc. w skali roku. Ofertę z takim oprocentowaniem – Nest Lokata Witaj – znaleźć można w Nest Banku. Produkt dedykowany jest wyłącznie nowym klientom tego banku. Na 3,8 proc. w skali roku liczyć mogą osoby, które założą beż żadnych dodatkowych zobowiązań produktowych Lokatę Happy w Idea Banku. Po 3,5 proc. w skali roku sięgnąć mogą natomiast nowi klienci mBanku.

Warto sprawdzić: Te banki dbają o wiernych klientów, a nie tylko nowych

Oprocentowanie w wysokości 4 proc. w skali roku, możliwe jest też do uzyskania na lokatach półrocznych. W tym przypadku również do wyboru jest tylko Nest Bank z Nest Lokatą Witaj. W Toyota Banku na Lokacie Sprint zarobić można 2,4 proc. w skali roku, a 2,2 proc. w skali roku na Lokacie Na Nowe Środki Plus w Idea Banku.

Niezmienne są stawki na lokatach rocznych. Maksymalnie można na nich zarobić 2,3 proc. w skali roku. Najwięcej oferuje Toyota Bank na Lokacie Plus. Po 2,25 proc. w skali roku i 2,1 proc. w skali roku zarobić mogą klienci Banku Ochrony Środowiska, którzy zawnioskują o otwarcie EKOLokaty Plus i Idea Banku decydujący się na otwarcie Lokaty na Nowe Środki Plus.

Poszukujący ponadprzeciętnych zysków na depozytach długoterminowych, w przypadku lokat dwuletnich, liczyć mogą na oprocentowanie rzędu 2,6 proc. w skali roku. Tyle właśnie zarobić mogą klienci Banku Ochrony Środowiska zakładający EKOLokatę na Lata. Na 2,25 proc. mogą liczyć klienci Toyota Banku wnioskujący o otwarcie Lokaty Plus. Niewiele mniej – 2,2 proc. w skali roku – można zarobić w Santander Consummer Banku zakładając Lokatę na nowe środki.

Warto sprawdzić: Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

W minionym tygodniu tabele oprocentowania produktów depozytowych aktualizował m.in. Credit Agricole, Bank Millennium, Idea Bank czy T-Mobile Usługi Bankowe. W żadnym z tych przypadków nie odnotowaliśmy jednak żadnych istotnych zmian.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

W tych bankach nie wygrasz z inflacją

Przygotowaliśmy przegląd lokat bankowych. Sprawdzamy, w których instytucjach nasze pieniądze nie wypracują realnego zysku. ...

Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Aktualne zestawienie obowiązuje od 16 do 22 marca 2020 roku. Ranking najlepiej oprocentowanych depozytów ...

Najwyższy czas na bankowanie w sieci. Prowadzą za rączkę

Wzrasta liczba transakcji mobilnych i internetowych, a mniej osób przychodzi do oddziałów banków. Stan ...