Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

iStock

Aktualne zestawienie obowiązuje od 6 do 12 stycznia 2020 roku.

Regularnie, jeden raz w tygodniu analizujemy zmiany w tabelach oprocentowania produktów oferowanych na rynku lokat terminowych i tworzymy ranking najlepiej oprocentowanych depozytów zakładanych na okres od 1 miesiąca do 2 lat.

Maksymalne oprocentowanie gwarantowane na lokatach jednomiesięcznych sięga 3 proc. w skali roku. Otrzymać je można na Lokacie Urodzinowej w Banku Millennium. Blisko o połowę mniej oferuje Idea Bank na Lokacie NR1 – 1,7 proc. w skali roku i EnveloBank (podmiot należący do Banku Pocztowego) na Lokacie EnveloMobilnej – 1,5 proc. w skali roku.

Najwyższy możliwy zysk do wypracowania na lokatach otwieranych na 90 dni wynosi 4 proc. w skali roku. Ofertę z takim oprocentowaniem – Nest Lokata Witaj – znaleźć można w Nest Banku. Produkt dedykowany jest wyłącznie nowym klientom tego banku. Na 3,8 proc. w skali roku liczyć mogą osoby, które założą beż żadnych dodatkowych zobowiązań produktowych Lokatę Happy w Idea Banku. Po 3,5 proc. w skali roku sięgnąć mogą natomiast nowi klienci mBanku.

Warto sprawdzić: Te banki dbają o wiernych klientów, a nie tylko nowych

Oprocentowanie w wysokości 4 proc. w skali roku, możliwe jest też do uzyskania na lokatach półrocznych. W tym przypadku również do wyboru jest tylko Nest Bank z Nest Lokatą Witaj. W Toyota Banku na Lokacie Sprint zarobić można 2,4 proc. w skali roku, a 2,2 proc. w skali roku na Lokacie Na Nowe Środki Plus w Idea Banku.

Niezmienne są stawki na lokatach rocznych. Maksymalnie można na nich zarobić 2,3 proc. w skali roku. Najwięcej oferuje Toyota Bank na Lokacie Plus. Po 2,25 proc. w skali roku i 2,1 proc. w skali roku zarobić mogą klienci Banku Ochrony Środowiska, którzy zawnioskują o otwarcie EKOLokaty Plus i Idea Banku decydujący się na otwarcie Lokaty na Nowe Środki Plus.

Poszukujący ponadprzeciętnych zysków na depozytach długoterminowych, w przypadku lokat dwuletnich, liczyć mogą na oprocentowanie rzędu 2,6 proc. w skali roku. Tyle właśnie zarobić mogą klienci Banku Ochrony Środowiska zakładający EKOLokatę na Lata. Na 2,25 proc. mogą liczyć klienci Toyota Banku wnioskujący o otwarcie Lokaty Plus. Niewiele mniej – 2,2 proc. w skali roku – można zarobić w Santander Consummer Banku zakładając Lokatę na nowe środki.

Warto sprawdzić: Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

W minionym tygodniu tabele oprocentowania produktów depozytowych aktualizował m.in. Credit Agricole, Bank Millennium, Idea Bank czy T-Mobile Usługi Bankowe. W żadnym z tych przypadków nie odnotowaliśmy jednak żadnych istotnych zmian.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Nie wszystkie banki mają dedykowane aplikacje mobilne pod tablety

Tablet jako przenośny bank. To nie do końca działa

Choć tablet jest urządzeniem mobilnym, to aplikacje nie wszystkich banków można na nim odpalić. ...

Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Regularnie, raz na tydzień, analizujemy rynek lokat terminowych i tworzymy zestawienie najwyżej oprocentowanych depozytów ...