Aktualizacja: 02.11.2024 04:12 Publikacja: 20.08.2022 12:01
Foto: Adobe Stock
Eksperci wyliczyli, że sama zmiana przyzwyczajeń związanych z użytkowaniem energii pozwoli ograniczyć koszty jej zużycia nawet o 15 procent. Ten odsetek wyliczony od rachunków, jakie nas czekają w końcu 2022 i w przyszłym roku, będzie znaczącą kwotą. W niektórych przypadkach może ona sięgać nawet kilku tysięcy złotych. Czyli warto? Oczywiście, że warto.
Inwestycja w fotowoltaikę zwraca się w kilka lat. Żarówki energooszczędne, wymiana sprzętu – znacznie szybciej. W oszczędzaniu energii pomagają same urządzenia, ale te o wysokiej klasie energetycznej – A+++ lub A++. Jeśli więc mamy w domu przestarzałe sprzęty AGD, może czas je wymienić?
W Europejskim Barometrze Ubóstwa i Niepewności Polska nie wypadła bardzo źle. Najgorzej jest w Grecji i Mołdawii.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Nasze zaległości finansowe w KRD przekraczają już 45 mld zł. Z wiekiem zmieniają się priorytety zakupowe: młodsi kupują na raty towary luksusowe, starsi mają do spłacenia m.in. kredyty mieszkaniowe.
Już 15 maja wchodzi w życie ustawa, dająca prawo do zawieszenia czterech rat kredytu hipotecznego. Ale nie wszyscy mogą z niego skorzystać. Kto może i na co zwracać uwagę przy składaniu wniosku?
Najbardziej podrożały sosy, marynaty i przyprawy. Na zorganizowanie jednego spotkania przy grillu podczas majówki dwie trzecie Polaków chce wydać do 150 zł.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla. W rankingu SpeedTest.pl 2023 laury zdobyła usługa internet domowy.
Średnio na 2,85 (w skali 1-5) ocenili swoją wiedzę finansową badani na zlecenie Warszawskiego Instytutu Bankowości i Fundacji GPW. Największe braki odczuwamy w zakresie cyberbezpieczeństwa, inwestowania i systemu podatkowego.
W tym roku za znicze na Wszystkich Świętych zapłacimy średnio o 9,2 proc. więcej niż przed rokiem. Spadła też liczba promocji. Ale są sklepy, w których kupimy nawet taniej niż w zeszłym roku.
Oszczędności pozwalające przeżyć pół roku dają poczucie bezpieczeństwa połowie osób z takim kapitałem. Dysponuje nim niespełna 20 proc. dorosłych.
Zaostrzona polityka pieniężna przyjęta przez centralny bank Rosji nie jest kaprysem regulatora, ale reakcją na procesy zachodzące w gospodarce i przyspieszenie inflacji, przyznała szefowa Banku Rosji.
Inflacja w październiku wyniosła w Polsce 5 proc. – podał w czwartek w szybkim szacunku Główny Urząd Statystyczny (GUS).
Inflacja w październiku w Polsce zapewne znów urosła, acz już tylko symbolicznie, do 5 proc. – oceniają ekonomiści. Szybki szacunek GUS poda w czwartek 31 października.
Po utajnieniu jednej trzeciej budżetu federalnego, obrotów handlu zagranicznego, wielkości wydobycia ropy i gazu oraz innych kluczowych danych gospodarczych Kreml zdecydował o ukryciu przed opinią publiczną kolejnego bloku statystyk. To dane o coraz szybszym wzroście cen w Rosji.
Po słabym dla jednoosobowych firm początku roku, w kolejnych miesiącach ich liczba znów zaczęła rosnąć. Może to być efekt zarówno oczekiwań co do poprawy koniunktury, jak i lepszego klimatu dla prowadzenia własnego biznesu.
Po trzech kwartałach produkcja AGD jest wyższa r./r. o 4 proc., choć w samym trzecim kwartale wzrost wyniósł już 7,5 proc. To cieszy, choć branża cofnęła się pod względem skali do 2015 r.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas