Najlepsze lokaty na pół roku. Ranking na grudzień 2018

Jedni podnoszą, a drudzy obniżają oprocentowanie lokat. Tak wygląda końcówka roku w ofercie depozytowej banków. Najlepsza trójka lokat półrocznych z wkładem równym 10 tys. zł gwarantuje od 2,65 proc. do 4 proc. zysku w skali roku.

Publikacja: 19.12.2018 15:17

Najlepsze lokaty na pół roku. Ranking na grudzień 2018

Foto: Adobe Stock

Na najwyższej pozycji naszego zestawienia znalazła się oferta od Nest Banku. Nest Lokata Witaj oprocentowana jest na poziomie 4 proc. w skali roku. Depozyt mogą założyć nowi klienci, nie miejący wcześniej żadnych produktów w Nest Banku. Warunkiem uzyskania wskazanej stawki jest założenie rachunku osobistego, zapewnienie wpływu wynagrodzenia w kwocie minimum 1 tys. zł lub minimum 6 tys. zł na rachunek firmowy. W przypadku klientów biznesowych dodatkowo należy realizować przelewy do US lub ZUS. Minimalna kwota wpłaty na rachunek lokaty wynosi 1 tys. zł, maksymalna ograniczona jest do 10 tys. zł.

Czytaj także: Lokaty roczne z wyższymi zyskami. Ranking [LIS 2018]

3,5 proc. w skali roku zarobić można na Lokacie NR1 w Idea Banku. Depozyt można otworzyć bez zakładania konta bankowego. Wymagana wpłata na start wynosi 500 zł, maksymalna, to 1 mln zł.

W promocji „2,65% na Lokacie Standard” w Toyota Banku, oprocentowanie tradycyjnej lokaty terminowej podniesione zostało do 2,65 proc. w skali roku. Z oferty mogą skorzystać klienci, którzy wnioskują o depozyt w systemie bankowości elektronicznej. Najniższa możliwa wpłata na lokatę wynosi 2 tys. zł (maksymalnie do 30 tys. zł; suma pięciu lokat jakie może założyć jeden klient).

W PlusBanku trwa wciąż promocja, w ramach której na depozycie sześciomiesięcznym zakładanym poprzez system bankowości elektronicznej lub mobilnej można uzyskać 2,6 proc. odsetek w skali roku. Minimalna kwota wpłaty wynosi 1 tys. zł, bez maksymalnego progu.

Do 2,2 proc. w skali roku na Lokacie Bonusowej oferuje Santander Bank Polska. Aby zagwarantować sobie powyższą stawkę oprocentowania klient nie może być wcześniej posiadaczem karty kredytowej. Należy zawnioskować o plastik i w okresie trwania promocji  wykonać nim minimum dziesięć transakcji na dowolną kwotę. Na wykonanie operacji są trzy miesiące. Minimalna kwota wpłaty na rachunek lokaty wynosi 1 tys. zł. Maksymalny wkład wynosi 100 tys. zł.

W Banku Ochrony Środowiska założyć można EKOlokatę Zyskowną z oprocentowaniem na poziomie 2 proc. w skali roku. Produkt dedykowany jest aktywnym posiadaczom karty debetowej wydanej do konta osobistego z oferty banku. Wymagana wpłata ograniczana jest do nowych środków w kwocie od 1 tys. zł do 200 tys. zł.

Czytaj także: Najlepsze lokaty kwartalne. Zysk do 4 proc.

Dwa banki: Millennium i Credit Agricole gwarantują swoim klientom oprocentowanie na poziomie 1,7 proc. w skali roku. Dostępne jest ono odpowiednio na Lokacie Horyzont Zysku (jej oprocentowanie w ostatnim czasie spadło z 1,8 proc. do 1,7 proc. w skali roku) oraz na Lokacie terminowej w Ofercie na nowe środki. Warunkiem otwarcia obu lokat jest przelew nowych środków w kwocie od 1 tys. zł do 100 tys. zł.

W Getin Banku zakładając e-Lokatę Tradycyjną liczyć można na zysk w wysokości 1,65 proc. w skali roku. Na depozyt wystarczy wpłacić już 500 zł, kwota maksymalna – bez ograniczeń.

Klienci dysponujący nowymi środkami mogą skorzystać z oferty mBanku. Na Lokacie na nowe środki gwarantowane jest oprocentowanie na poziomie 1,5 proc. w skali roku. Najniższa możliwa kwota wpłaty wynosi 1 tys. zł. Bank nie wyznacza górnego progu wpłat.

Ranking dziesiątki najlepszych lokat bankowych zakładanych na okres sześciu miesięcy zamykają BGŻOptima z Lokatą elastyczną i BGŻ BNP Paribas z Lokatą Promocyjną. Oba depozyty wypłacają 1,4 proc. odsetek w skali roku. Oferowane są posiadaczom kont. Minimalne kwoty wpłat, to 1 tys. zł, bez ograniczeń w kwocie maksymalnej.

W grudniu poza zestawieniem znalazła się oferta od Alior Banku. Dziś w pół roku można w tym banku zarobić maksymalnie do 0,9 proc. w skali roku.

Konta Bankowe
Z niechcianym przelewem mogą być problemy. To nie jest „nieoczekiwany prezent”
Konta Bankowe
Duża awaria w Alior Banku. Klienci mają problemy ze stroną internetową i aplikacją
Konta Bankowe
Duża awaria Blika. Problemy zgłaszają klienci mBanku, Millennium czy Pekao
Konta Bankowe
Sześć banków pod lupą UOKIK. Dlaczego ofiary nie odzyskują pieniędzy?
Akcje Specjalne
Mapa drogowa do neutralności klimatycznej
Konta Bankowe
Banki tną oprocentowanie lokat. Średnio jest już ono znacznie poniżej 5 proc.
Konta Bankowe
Banki, które najwięcej zarobiły na kredycie 2%