Roczne lokaty w dół. Ranking lokat bankowych [MAR 2019]

Na początku tego roku na lokatach rocznych zarobić można było nawet 3,1 proc. w skali roku. Dziś najlepiej oprocentowany depozyt z wkładem równym 10 tys. zł. zakładany na ten okres zapłaci jego właścicielowi 2,7 proc. w skali roku.

Publikacja: 29.03.2019 14:32

Roczne lokaty w dół. Ranking lokat bankowych [MAR 2019]

Foto: Bloomberg

Numerem jeden w rankingu dziesiątki najwyżej oprocentowanych lokat terminowych z rocznym okresem deponowania jest lokata o tej samej nazwie oferowana przez Idea Bank. Depozyt można otworzyć bez obowiązku spełniania dodatkowych warunków. Na Lokatę NR 1 należy wpłacić od 500 zł do maksymalnie 1 mln zł.

O 0,1 pkt. proc. spadło oprocentowanie Nest Lokaty Lojalnej w Nest Banku. To kolejna z rzędu obniżka w ostatnim czasie. Obecnie oferowana przez bank stawka, to 2,55 proc. w skali roku. Z oferty skorzystać mogą wyłącznie właściciele Nest Konta. Dodatkowo obowiązkowe jest otrzymywanie regularnych wpływów pensji w minimalnej kwocie 1 tys. zł w przypadku osób fizycznych czy 6 tys. zł, jeśli mowa o klientach biznesowych. Przedsiębiorcy zobowiązani są też do regulowania płatności do ZUS albo US.

Niewiele mniej, bo 2,5 proc. w skali roku gwarantuje wszystkim klientom bez wyjątku Getin Bank. Oferta nie jest powiązana z żadnymi dodatkowymi warunkami, oprócz jednego – na lokatę muszą trafić nowe środki. Bank definiuje je jako nadwyżkę ponad złotowe środki klienta przechowywane na wszystkich jego rachunkach i lokatach na koniec dnia 10 marca 2019 roku. Na e-Lokatę na Nowe Środki przelać można od 500 zł do 1 mln zł.

Warto sprawdzić: Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

Na 2,3 proc. zysku w skali roku liczyć mogą posiadacze konta w Toyota Banku. Zakładając Lokatę Plus przelać na nią mogą najmniej 5 tys. zł. Bank nie stawia górnego progu wpłat.

W Banku Ochrony Środowiska na EKOlokacie Plus oprocentowanie wynosi 1,75 proc. w skali roku. Aby otrzymać dodatkowy bonus w wysokości 0,5 pkt. proc. – wystarczy, że klient będzie utrzymywał na koncie osobistym średniomiesięczne saldo w wysokości minimum 10 proc. kwoty lokaty w każdym podokresie (w każdym miesiącu kalendarzowym) trwania depozytu oraz w każdym miesiącu trwania lokaty dokonywać będzie transakcji bezgotówkowych kartą debetową na kwotę minimum 300 zł.

Dysponując nowymi środkami na depozycie w Alior Banku wypracować można 2,2 proc. dodatkowego zysku w skali roku. Lokatę na nowe środki założyć można bez otwierania rachunku osobistego. Na start wystarczy przelać minimum 1 tys. zł. Maksymalnie do 200 tys. zł. Nowe środki bank wylicza jako łączne saldo środków zgromadzonych na kontach, rachunkach oszczędnościowych i lokatach złotowych klienta w Alior Banku, według stanu na dzień 8 marca 2019 r.

PlusBank na lokacie zakładanej w systemie bankowości elektronicznej i mobilnej, Credit Agricole w ofercie na nowe środki i Santander Consummer Bank na Lokacie na nowe środki płacą swoim klientom 2 proc. w skali roku. Nowe środki w Credit Agricole stanowią przyrost salda w stosunku do stanu środków zgromadzonych na koncie klienta na dzień 31 stycznia 2019 r. W Santanderze – 1 marca 2019 r. Minimum wpłat na depozyty wynosi 1 tys. zł. Maksymalny przelew w Credit Agricole wynosi 100 tys. zł. W Santander Consummer Banku – 4 mln zł, PlusBank nie ma za to żadnych ograniczeń. Tylko Santander nie wymaga posiadania konta bankowego.

Warto sprawdzić: Najlepsze lokaty bankowe na pół roku

1,9 proc. w skali roku zarobić można na Lokacie Horyzont Zysku w Banku Millennium. Mogą się na niej znaleźć nowe środki od 1 tys. do 100 tys. zł. Ich saldo bank wylicza na koniec 16 października 2018 r. Wymagany jest ROR.

Eurobank na Lokacie terminowej zakładanej przez aplikację mobilną gwarantuje zysk rzędu 1,55 proc. w skali roku. Obowiązkowe jest posiadanie rachunku z oferty banku. Minimalna kwota wpłaty na pojedynczy depozyt wynosi 200 zł. Nie ma innych ograniczeń.

W BGŻOptima i BGŻ BNP Paribas oprocentowanie na Lokacie Klasycznej i Lokacie Progresywnej wynosi 1,3 proc. w skali roku. Na depozyty wystarczy wpłacić minimum 1 tys. zł, bez ograniczeń w kwocie maksymalnej. W obu bankach klient musi prowadzić ROR.

Konta Bankowe
Duża awaria Blika. Problemy zgłaszają klienci mBanku, Millennium czy Pekao
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Konta Bankowe
Sześć banków pod lupą UOKIK. Dlaczego ofiary nie odzyskują pieniędzy?
Konta Bankowe
Banki tną oprocentowanie lokat. Średnio jest już ono znacznie poniżej 5 proc.
Konta Bankowe
Banki, które najwięcej zarobiły na kredycie 2%
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Konta Bankowe
Banki w końcu zaczynają wprowadzać klucze U2F. Hakerom będzie trudniej