Najlepsze lokaty na 6 miesięcy. Ranking [KWI 2019]

Publikacja: 17.04.2019 11:04

Najlepsze lokaty na 6 miesięcy. Ranking [KWI 2019]

Foto: Bloomberg

Kapitał w kwocie 10 tys. zł zdeponowany na lokacie półrocznej może przynieść jego właścicielowi zysk w wysokości 162 zł.

Najlepsze oferty banków, to lokaty z oprocentowaniem sięgającym 4 proc. w skali roku. W przypadku depozytów 6 miesięcznych, tylko jeden bank jest w stanie zagwarantować oszczędzającym właśnie taką stawkę.

Nest Bank kieruje swoją ofertę do nowych klientów. Zapłaci im na Nest Lokacie Witaj 4 proc. w skali roku, jeśli ci założą ROR i zadeklarują regularne wpływy na rachunek w kwocie minimum 1 tys. zł (klienci indywidualni) lub 6 tys. zł (osoby prowadzące działalność gospodarczą) oraz regularnie będą realizować przelewy do US i ZUS (obowiązkowy warunek dla klientów biznesowych). Na pojedynczy depozyt można wpłacić od 1 tys. zł do 10 tys. zł.

Lokata Na Nowe Środki Plus, to produkt dedykowany wyłącznie dla posiadaczy konta indywidualnego w Idea Banku. Zarobić można na niej 3,4 proc. w skali roku, a zainwestować od 500 zł do 1 mln zł. Za nowe środki uważa się nadwyżkę kapitału ponad saldo wszystkich środków posiadanych przez klienta na rachunkach w Idea Banku liczonego na koniec 20 dnia miesiąca, poprzedzającego miesiąc kalendarzowy, w którym nastąpił wpływ środków na rachunek Lokaty Na Nowe Środki Plus.

Warto sprawdzić: Najlepsze lokaty na 3 miesiące

Oprocentowanie w wysokości 2,4 proc. w skali roku na Lokacie Sprint oferuje swoim stałym klientom Toyota Bank. Limit wpłaconych na depozyt środków ogranicza się do kwot z przedziału od 3 tys. zł do 18 tys. zł. Jeden klient może założyć nawet dziesięć lokat.

Równe 2 proc. w skali roku gwarantuje Bank Ochrony Środowiska. EKOlokata Zyskowna dostępna jest dla posiadaczy konta. Warunkiem otrzymania odsetek w tej wysokości jest aktywne korzystanie z karty debetowej wydanej do rachunku i wpłata na depozyt nowych środków. Ich saldo bank ustala w momencie otwierania lokaty jako nadwyżkę środków ponad sumę środków zgromadzonych na rachunkach klienta na dzień 31 marca 2019 r. Przelać można od 1 tys. zł do 200 tys. zł. W tym przypadku również założyć można więcej niż jedną lokatę.

W Millennium i Credit Agricole osoby, które założą odpowiednio Lokatę Horyzont Zysku lub Lokatę terminową w Ofercie na nowe środki zarobią 1,7 proc. w skali roku. Wystarczy posiadać w danym banku konto osobiste i na depozyt wpłacić od 1 tys. zł do 100 tys. zł. Nowe środki w Credit Agricole wyliczane są jako środki, które stanowią przyrost salda w stosunku do stanu środków zgromadzonych na koncie klienta na dzień 28 lutego 2019 r. W Banku Millennium dniem bazowym jest 17 października 2018 r.

Bez żadnych dodatkowych warunków, a przede wszystkim zakładania konta, można otworzyć e-Lokatę Tradycyjną w Getin Banku. Oprocentowanie depozytu wynosi 1,65 proc. w skali roku. Na lokatę można wpłacić minimum 500 zł (nie ma kwoty maksymalnej).

Warto sprawdzić: Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

PlusBank i mBank na lokatach półrocznych płacą swoim ubankowionym klientom 1,5 proc. w skali roku. mBank wymaga wpłaty nowych środków, a PlusBank założenia depozytu za pomocą aplikacji mobilnej. Na start na lokaty należy przelać minimum 1 tys. zł (bez górnego progu wpłat).

W BGŻOptima na Lokacie Elastycznej oszczędności wypracować mogą 1,4 proc. zysku w skali roku. Do otwarcia lokaty potrzebny będzie ROR i kapitał w minimalnej wysokości 1 tys. zł.

Mniej niż przed miesiącem zarobią klienci BNP Paribas. Oprocentowanie Lokaty Promocyjnej spadło z 1,4 proc. do 1,3 proc. w skali roku. Tyle samo zysku oferuje eurobank na Lokacie mobilnej. Ranking najlepszych lokat na 6 miesięcy zamyka Santander Consummer Bank z Lokatą Online Nowe Środki. Jej oprocentowanie wynosi 1,2 proc. w skali roku.

Kapitał w kwocie 10 tys. zł zdeponowany na lokacie półrocznej może przynieść jego właścicielowi zysk w wysokości 162 zł.

Najlepsze oferty banków, to lokaty z oprocentowaniem sięgającym 4 proc. w skali roku. W przypadku depozytów 6 miesięcznych, tylko jeden bank jest w stanie zagwarantować oszczędzającym właśnie taką stawkę.

Pozostało 92% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Konta Bankowe
Z niechcianym przelewem mogą być problemy. To nie jest „nieoczekiwany prezent”
Konta Bankowe
Duża awaria w Alior Banku. Klienci mają problemy ze stroną internetową i aplikacją
Konta Bankowe
Duża awaria Blika. Problemy zgłaszają klienci mBanku, Millennium czy Pekao
Konta Bankowe
Sześć banków pod lupą UOKIK. Dlaczego ofiary nie odzyskują pieniędzy?
Akcje Specjalne
Mapa drogowa do neutralności klimatycznej
Konta Bankowe
Banki tną oprocentowanie lokat. Średnio jest już ono znacznie poniżej 5 proc.
Konta Bankowe
Banki, które najwięcej zarobiły na kredycie 2%