Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 msc.

Adobe Stock

Co tydzień śledzimy rynek lokat terminowych i opracowujemy ranking najwyżej oprocentowanych depozytów zakładanych na okres od jednego miesiąca do dwóch lat. Bieżące zestawienie obowiązuje od 29 kwietnia – 5 maja 2019 roku.

Możliwie najwięcej, na lokatach jednomiesięcznych, zarobić można do 3 proc. w skali roku. Najwyższa stawka dostępna jest w Banku Millennium na Lokacie Urodzinowej. Na 2,7 proc. w skali roku liczyć mogą klienci wnioskujący o otwarcie Lokaty NR1 w Idea Banku. EnveloBank płaci 1,5 proc. w skali roku – z jego oferty wystarczy wybrać Lokatę EnveloMobilną.

Maksymalne oprocentowanie oferowane dla środków zdeponowanych na lokatach trzymiesięcznych sięga 4 proc. w skali roku. Gwarantuje je Getin Bank Na Lokacie Mobilnej, Nest Bank na Nest Lokacie Witaj, Idea Bank na Lokacie Happy oraz PlusBank na Lokacie na Start. Na 3,5 proc. w skali roku mają szansę klienci mBanku (Lokata 3,5%). Po 3 proc. w skali roku zarobią klienci eurobanku, którzy zawnioskują o otwarcie Lokaty na dobry początek, Lokaty na start internetowej albo mobilnej.

Na lokatach sześciomiesięcznych również da się zarobić do 4 proc. w skali roku. Odsetki w tej wysokości oferuje Nest Bank na Nest Lokacie Witaj. W Idea Banku oprocentowanie Lokaty Na Nowe Środki Plus sięga 3,4 proc. w skali roku. O 1 pkt. proc. mniej – 2,4 proc. – płaci swoim klientom Toyota Bank. Wskazaną stawką objęta jest Lokata Sprint.

Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

Oszczędzający przez rok zarobią maksymalnie do 3,5 proc. w skali roku. Najwyższe oprocentowanie dostępne jest w Idea Banku (Lokata na Nowe Środki Plus). 2,5 proc. zysku wygenerować mogą klienci wybierający e-Lokatę na Nowe Środki w Getin Banku. Toyota Bank na Lokacie Plus oferuje 2,3 proc. w skali roku.

Maksymalne oprocentowanie jakie banki są w stanie zaoferować na lokatach dwuletnich sięga 2,75 proc. w skali roku. Gwarantuje je Bank Ochrony Środowiska na EKOlokacie na Lata. Zysk w wysokości 2,45 proc. w skali roku osiągnąć można na Nest Lokacie Lojalnej w Nest Banku. Santander Consumer Bank na Lokacie Online Nowe Środki płaci niewiele mniej – 2,4 proc. w skali roku.

Tabele oprocentowania produktów oszczędnościowych zmieniał w ostatnim czasie PlusBank i BGŻOptima. Ten drugi wycofał z oferty Lokatę Bezkarną i Bezkompromisową. Obie zawsze wysoko plasowały się rankingach najlepiej oprocentowanych depozytów terminowych. Wycofane produkty nie zostały na razie zastąpione innymi. W BGŻOptima zarobić można obecnie od 1 proc. na lokacie jednomiesięcznej do 1,3 proc. w skali roku na lokacie zakładanej na dwa lata.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Stagnacja w lokatach. Depozyty jednomiesięczne bez zmian

Nowy rok nie przyniósł żadnych zmian w oprocentowaniu lokat bankowych. Banki nie pokusiły się ...

Uważaj. Konsultanci nie żądają dokumentów

Jeśli prywatne firmy chcą poznać nasze umowy kredytowe nie powinniśmy ich okazywać, bo może ...

najlepsze lokaty półroczne listopad 2018

Najlepsze lokaty półroczne. Ranking [LIS 2018]

Nowe promocje na lokatach półrocznych. Pozycja lidera w zestawieniu dziesiątki najlepszych lokat z wkładem ...