Najkrótsze są nieopłacalne. Ranking lokat na 1 miesiąc

Fotorzepa, Sławomir Mielnik

Z punktu widzenia oszczędzającego, do którego trafiają odsetki po odliczeniu podatku od zysków kapitałowych, deponowanie wolnych środków na lokatach zakładanych na jeden miesiąc jest nieopłacalne.

Wszystko przez inflację, która od kilku miesięcy wzrasta i pomniejsza wartość pieniądza. Realnych zysków nie zagwarantuje nawet najlepiej oprocentowany depozyt założony tylko na 30 dni. Banki płacą więcej, tym którzy oszczędzają dłużej.

Maksymalny zarobek oferuje Lokata Urodzinowa od Banku Millennium. Jej oprocentowanie wynosi 3 proc. w skali roku i co ważne – nie tak łatwo je zdobyć. Lokatę założyć mogą bowiem wyłącznie posiadacze konta w Banku Millennium, którzy założą Lokatę Urodzinową w okresie 30 dni od daty swojego święta. Ograniczeniem są też wpłaty, ponieważ na depozyt można przelać od 1 tys. do 10 tys. zł, co pozwala w miesiąc zarobić maksymalnie do 20 zł.

Stawka oprocentowania na Lokacie NR 1 od Idea Banku, w przypadku umów podpisywanych na jeden miesiąc, sięga 1,7 proc. w skali roku. Z tej oferty skorzystać może każdy bez wyjątku. Bank wymaga jedynie wpłaty w wysokości od 500 zł do 1 mln zł.

Warto sprawdzić: Sposoby hakerów na dobranie się do naszych pieniędzy

1,5 proc. i mniej

5 zł (1,5 proc. w skali roku) dopisane zostanie do rachunku trzeciej lokaty z naszego zestawienia najwyżej oprocentowanych depozytów zakładanych na kwotę 5 tys. zł. Na Lokacie EnveloMobilnej od EnveloBanku pracować mogą środki przewyższające kwotę 500 zł. Aby skorzystać z oferty należy ściągnąć aplikację mobilną na telefon.

1,4 proc. w skali roku gwarantuje PKO BP. Bank nagradza klientów za wpłaty nowych środków, których kwota nie powinna być niższa niż 1 tys. zł. Maksymalne saldo nowych środków bank wylicza jako nadwyżkę ponad środki zgromadzone na produktach depozytowych klienta w dniu 18 października 2019 r.

Z 1,1 proc. do 1 proc. w skali roku spadło oprocentowanie Nest Lokaty z kontem w Nest Banku. Na jej rachunek można przelać od 1 tys. zł do 2 mln zł. Tyle samo oferują PlusBank i Santander Bank Polska. W ich przypadku jednak nie ma limitu wpłat.

Warto sprawdzić: Banki ściągają prowizje, gdzie się da. Najwięcej kasują te

Z rankingu odpadł eurobank (stał się częścią Banku Millennium). Jego pozycję objął Getin Bank, który na Lokacie Standardowej płaci 0,65 proc. w skali roku. Tuż za nim jest Inteligo, który gwarantuje 0,6 proc. w skali roku. 0,55 proc. w skali roku zarobić można na nowej Lokacie od BNP Paribas – GOmobile. 0,5 proc. w skali roku dają zarobić banki: Pekao SA, BOŚ i Toyota Bank. O 0,2 pkt. proc. mniej niż dotychczas płaci swoim klientom Credit Agricole – dziś na Lokacie Mobilnej zarobić można już tylko 0,4 proc. w skali roku.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Najlepsze lokaty na 1 rok lecą w dół z oprocentowaniem

Kolejny miesiąc z rzędu spada oprocentowanie lokat długoterminowych. Na depozytach rocznych najwięcej zarobić można ...

Na lokacie jednomiesięcznej zarobią tylko solenizanci

Lokując wolne środki na depozycie jednomiesięcznym zarobić można maksymalnie do 3 proc. w skali ...

PKO BP nie uważa nominałów 500 zł za polski banknot?

Choć ponad dwa lata temu Narodowy Bank Polski wprowadził do obiegu banknot 500-złotowy, to ...