Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Adobe Stock

Aktualne zestawienie obowiązuje od 9 do 15 grudnia 2019 roku.

Regularnie śledzimy zmiany w tabelach oprocentowania produktów oferowanych na rynku lokat terminowych i rozpisujemy ranking najlepiej oprocentowanych depozytów zakładanych na okres od jednego miesiąca do dwóch lat.

Warto sprawdzić: Te banki dbają o wiernych klientów, a nie tylko nowych

Na lokatach jednomiesięcznych zarobić można do 3 proc. w skali roku. Ofertę z najwyższą stawką oprocentowania znaleźć można w Banku Millennium (Lokata Urodzinowa). Na 1,7 proc. w skali roku mogą liczyć osoby otwierające Lokatę NR 1 w Idea Banku. Posiadacze aplikacji mobilnej Banku Pocztowego (EnveloBank) mogą natomiast założyć Lokatę EnveloMobilną i zyskać na niej 1,5 proc. w skali roku.

Oszczędzający, którzy wpłacają środki na lokaty trzymiesięczne zarobią maksymalnie 4 proc. w skali roku. Tyle właśnie płaci nowym klientom Nest Bank na przygotowanej specjalnie dla nich Nest Lokacie Witaj. 3,8 proc. w skali roku otrzymać mogą osoby wybierające Lokatę Happy w Idea Banku. Na niewiele mniej mogą liczyć nowi klienci mBanku – 3,5 proc. w skali roku.

Maksymalne zyski z lokat zakładanych na sześć miesięcy sięgają 4 proc. w skali roku. W tym przypadku wybór również ograniczony jest wyłącznie do Nest Lokaty Witaj w Nest Banku. Toyota Bank na Lokacie Sprint zapłaci 2,4 proc. w skali roku, a Idea Bank na Lokacie Na Nowe Środki Plus – 2,2 proc. w skali roku.

W rok zarobić można maksymalnie do 2,3 proc. w skali roku. Taką stawkę oferuje Toyota Bank na Lokacie Plus. 2,25 proc. w skali roku zarobią klienci, którzy zdeponują wolne środki na EKOLokacie Plus w Banku Ochrony Środowiska, natomiast po 2,1 proc. w skali roku otrzymają osoby, które ulokują nowe środki na specjalnych lokatach w Getin Banku i Idea Banku.

2,6 proc. w skali roku, to maksymalna stawka możliwa do wypracowania na lokatach dwuletnich. Gwarantem takich zysków jest EKOLokata na Lata w BOŚ. Na oprocentowanie w wysokości 2,25 proc. w skali roku można liczyć w Toyota Banku zakładając Lokatę Plus. W Santander Consummer Banku, na Lokacie na nowe środki, obowiązuje oprocentowanie w wysokości 2,2 proc. w skali roku.

Warto sprawdzić: Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

W tym tygodniu tabele oprocentowania produktów depozytowych modyfikował m. in.: Alior Bank, BNP Paribas czy Santander Consummer Bank. Każdy z nich ścinał oprocentowanie wybranych produktów. W Alior Banku niższe odsetki wypracują osoby decydujące się na założenie trzymiesięcznej czy rocznej Lokaty na nowe środki (spadki odpowiednio z 1,8 proc. na 1,7 proc. i z 2 proc. na 1,8 proc. w skali roku). W BNP Paribas spadło oprocentowanie półrocznej Lokaty Promocyjnej (z 1,2 proc. do 1,1 proc. w skali roku). W Santanderze natomiast miej zarobić można np. na rocznej czy dwuletniej Lokacie na nowe środki (obniżka z 1,9 proc. do 1,8 proc. i z 2,3 proc. do 2,2 proc. w skali roku).

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Co dzieje się z pieniędzmi po śmierci

Co dzieje się z pieniędzmi po śmierci człowieka?

Spadkobiercy czasem muszą się nagimnastykować, żeby dotrzeć do oszczędności zmarłego. Często nie wiemy, czy ...

W tych bankach nie wygrasz z inflacją

Przygotowaliśmy przegląd lokat bankowych. Sprawdzamy, w których instytucjach nasze pieniądze nie wypracują realnego zysku. ...

Audio wypłaty. Bankomat przyjazny niedowidzącym

Naklejki kierunkowe w alfabecie Braile’a, moduły audio wyposażone w gniazdo słuchawkowe z regulacją głośności ...