Lokaty półroczne: wyższe zyski obwarowane warunkami

Bloomberg

Dziesięć najlepszych na rynku lokat półrocznych z wkładem w wysokości 10 tys. zł oferuje zyski od 1,3 proc. do 4 proc. w skali roku.

Od miesięcy, niezmiennie najwyższe odsetki wypłaca Nest Bank. Oprocentowanie Nest Lokaty Witaj wynosi 4 proc. w skali roku. Produkt dedykowany jest nowym klientom. Warunkiem skorzystania z oferty jest otworzenie konta i deklaracja wpływów ( 2,5 tys. zł – klienci indywidualni lub 6,5 tys. zł oraz przelewy do ZUS i US – klienci biznesowi). Minimalna wpłata na depozyt wynosi 1 tys. zł , maksymalna do 10 tys. zł.

3 proc. odsetek w skali roku wygenerować może Lokata na Nowe Środki Plus w Idea Banku. Depozyt dostępny jest dla posiadaczy konta osobistego, którzy wnioskują o otwarcie rachunku lokaty online lub poprzez bankowość mobilną. Bank wymaga wpłat od 500 zł do 1 mln zł.

Alior Bank na Lokacie internetowej dla nowych klientów płaci 2,5 proc. odsetek w skali roku. Wystarczy wpłata w wysokości 1 tys. zł. Suma promocyjnych lokat jakie zakłada klient nie może przekraczać 200 tys. zł.

Osoby dysponujące wyższą kwotą pieniędzy, mogą ją zdeponować na EKOlokacie Zyskownej w Banku Ochrony Środowiska. Klienci posiadający ROR z aktywną kartą debetową zyskają 2,3 proc. odsetek w skali roku lokując na niej do 200 tys. zł nowych środków.

Pozostałe banki oferują oszczędzającym odsetki poniżej 2 proc. w skali roku.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Banki czasem muszą wcześniej przygotować walutę do wypłaty. Wówczas trzeba zgłosić taką potrzebę z wyprzedzeniem.

Wypłatę waluty awizuj wcześniej, bo może być problem

Nawet jeśli na koncie walutowym mamy zgromadzone środki, to wypłaty niektórych dewiz nie dostaniemy ...

Posiadanie linii kredytowej w rachunku osobistym (kredyt odnawialny) jest szczególnie przydatne, gdy zaskoczą nas nieprzewidziane wydatki

Kredyt odnawialny w ROR. Sposób na szybką gotówkę

Sprawdzamy ofertę linii kredytowej w bankowych rachunkach osobistych. To alternatywny sposób na szybki i ...

Profil zaufany. Założenie profilu zaufanego jest bezpłatne, a korzyści duże. Nie trzeba biegać po urzędach, stać w kolejkach. Wszystkie niezbędne formalności można załatwić z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie

Coraz więcej spraw załatwimy bez biegania po urzędach

Coraz więcej spraw administracyjnych możemy załatwić przez konto bankowe. Warto skorzystać z tej możliwości. ...