Lokaty półroczne: wyższe zyski obwarowane warunkami

Bloomberg

Dziesięć najlepszych na rynku lokat półrocznych z wkładem w wysokości 10 tys. zł oferuje zyski od 1,3 proc. do 4 proc. w skali roku.

Od miesięcy, niezmiennie najwyższe odsetki wypłaca Nest Bank. Oprocentowanie Nest Lokaty Witaj wynosi 4 proc. w skali roku. Produkt dedykowany jest nowym klientom. Warunkiem skorzystania z oferty jest otworzenie konta i deklaracja wpływów ( 2,5 tys. zł – klienci indywidualni lub 6,5 tys. zł oraz przelewy do ZUS i US – klienci biznesowi). Minimalna wpłata na depozyt wynosi 1 tys. zł , maksymalna do 10 tys. zł.

3 proc. odsetek w skali roku wygenerować może Lokata na Nowe Środki Plus w Idea Banku. Depozyt dostępny jest dla posiadaczy konta osobistego, którzy wnioskują o otwarcie rachunku lokaty online lub poprzez bankowość mobilną. Bank wymaga wpłat od 500 zł do 1 mln zł.

Alior Bank na Lokacie internetowej dla nowych klientów płaci 2,5 proc. odsetek w skali roku. Wystarczy wpłata w wysokości 1 tys. zł. Suma promocyjnych lokat jakie zakłada klient nie może przekraczać 200 tys. zł.

Osoby dysponujące wyższą kwotą pieniędzy, mogą ją zdeponować na EKOlokacie Zyskownej w Banku Ochrony Środowiska. Klienci posiadający ROR z aktywną kartą debetową zyskają 2,3 proc. odsetek w skali roku lokując na niej do 200 tys. zł nowych środków.

Pozostałe banki oferują oszczędzającym odsetki poniżej 2 proc. w skali roku.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Aktualne zestawienie najlepszych lokat obowiązuje od 2 do 8 września 2019 roku. Raz w ...

najlepsze lokaty na pół roku styczeń 2019

Najlepsze lokaty na pół roku. Ranking [STY 2019]

W najnowszym rankingu półrocznych lokat z wkładem wynoszącym 10 tys. zł nastąpiły małe roszady. ...

Banki najlepiej dbają o nowych klientów. banki 2019 prognozy

Banki dbają tylko o nowych klientów. 2019 coś zmieni?

Cyfryzacja, digitalizacja i inwestycje w innowacje to słowa wytrychy w rozwoju bankowości ostatnich lat. ...