Nie wiesz, czy masz oszczędności w OFE? W ten sposób łatwo to sprawdzisz

Otwarte Fundusze Emerytalne (OFE) powstały w 1999 roku. Ostatnio zostały jednak nieco zapomniane. Podpowiadamy, jak sprawdzić, czy mamy oszczędności w OFE i jaki jest aktualny stan naszego konta.

OFE czy ZUS? Trwa okienko transferowe

Jeszcze do końca lipca możemy zdecydować, czy część naszej składki na ubezpieczenia społeczne ma trafiać do Otwartych Funduszy Emerytalnych. Eksperci są raczej na tak, wskazując na dobre wyniki inwestycyjne OFE.

Giełda ciągnie w górę otwarte fundusze emerytalne

Niewiele zabrakło, by na koniec listopada wartość aktywów OFE sięgnęła 200 mld zł. I tak jednak osiągnęła najwyższy poziom od początku 2014 r.

Te fundusze zarobiły już dla swoich klientów ponad 30 proc. od początku roku

Niewiele zabrakło, by na koniec listopada wartość aktywów zgromadzonych w Otwartych Funduszach Emerytalnych sięgnęła 200 mld zł. I tak jednak osiągnęła najwyższy poziom od początku 2014 r., kiedy to OFE zostały uszczuplone o część obligacyjną.

OFE mają się dobrze. PPK rosną powoli

OFE mają się dobrze, choć liczba ich uczestników maleje. PPK trudno nazwać programem powszechnym, ale warto je wypróbować – twierdzą eksperci.

OFE odwracają się od GPW. Kierują się za granicę

Udział akcji spoza polskiego rynku w portfelach otwartych funduszy emerytalnych rośnie niemal z roku na rok. Co więcej, w styczniu struktura zakupów akcji wypadła mocno na niekorzyść GPW.

Zmiany albo samolikwidacja OFE. Raport o przyszłości funduszy

Otwarte fundusze emerytalne pozostają istotnym filarem oszczędności emerytalnych w Polsce potrzebują jednak wsparcia – wynika z raportu Analiz Online o funkcjonowaniu i przyszłości OFE, do którego dotarła „Rzeczpospolita”.

Co z OFE. "Pogłoski o śmierci są znacząco przesadzone"?

Liczba członków OFE spadła poniżej 15 mln. W kolejnych latach ten trend przyspieszy. To problem dla rynku kapitałowego. Pomóc miały PPK, ale na razie ich pozycja jest daleka od oczekiwań.